Районна акція «Пам'ять серця» - «Харків, наш рідний! За три ордени – дерева на пам'ять від нащадків прийми!»

25 квітня 2012 року о 13.30, на території біля адміністрації Жовтневого району по вулиці Полтавський шлях, 11 відбулася акція, присвячена увіковіченню пам’яті про учасників Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.

Учасниками заходу стали понад 200 учнів, об’єднаних у 16 загонів юних миротворців, лідери учнівського самоврядування.

Почесні гості :

• Цибульник Тетяна Анатоліївна, голова адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради;
  • Світлична Олена Федорівна, начальник управління освіти Жовтневого району Харківської міської ради;
  • Остащенко Сергій Михайлович, голова Міжнародного комітету учасників війни, Почесний громадянин міста Харкова, Радник губернатора з питань ветеранів;
  • Стойка Іван Іванович, голова Харківського обласного комітету ветеранів локальних війн, Радник мера з питань ветеранів;
  • Самойлов Сергій Анатолійович, голова Первинної організації миротворців при Харківському обласному комітеті ветеранів локальних війн, координатор суспільного руху юних миротворців;
  • Петерець Анатолій Іванович, голова районної ради ветеранів Жовтневого району;
  • учасники Міжнародних миротворчих операцій;
  • ветерани Великої Вітчизняної війни.

З метою виховання у учнів Жовтневого району почуття патріотизму, гідності, поваги до героїчного минулого народу під час проведення акції були висаджені по три дерева, які символізують три почесні нагороди, присвоєні місту Харкову за його бойові та трудові відзнаки, а саме:

• 1-е дерево (горобина – дерево – воїн, охороняє любов, береже мир) – нагорода м. Харкову – «Орден Леніна»;
  • 2-е дерево (береза – символ Батьківщини, дерево юності, молоді) – нагорода м. Харкову – «Орден Жовтневої революції»;
  • 3-е дерево (липа – образ Родини, символізує дружбу, дерево - оберіг) – символ пам’яті 135 – ти Героїв Радянського Союзу, які віддали своє життя в боях за визволення Харківщини від німецько – фашистських окупантів.

на території біля адміністрації Жовтневого району.

Кожний загін отримав по три дерева зі стрічками білого, блакитного та жовтого кольорів, які будуть посаджені біля кожного навчального закладу.

У блакитне небо піднялися голубі, як символ миру на землі. Кожен загін миротворці відпустив у небо повітряні кульки білого, блакитного та жовтого кольорів, які свідчать про те, що ніколи не забуде молоде покоління про подвиг учасників Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.