Як допомогти підліткам зі стресом під час війни: поради для батьків

В умовах війни діти часто стикаються зі стресом та емоційним напруженням. Це особливо важко для підлітків, які перебувають у віковій кризі та шукають своє місце в житті. І їм вкрай необхідна психологічна допомога – в першу чергу, від найрідніших людей. Батьки можуть допомогти своїм дітям впоратися зі стресом та емоціями, використовуючи кілька корисних порад.

Слухайте та говоріть зі своїми підлітками

Найважливіша психологічна допомога підліткам – це прислухатися до їхніх проблем та говорити з ними. Батькам важливо відкритися для спілкування, ставити запитання та намагатися зрозуміти дитину. Важливо не тільки слухати, але й говорити про свої власні емоції та думки. Це допоможе створити атмосферу взаєморозуміння та підтримки.

Обіймайте та торкайтеся до дитини

Обійми та дотики можуть допомогти зменшити рівень стресу та тривоги у дітей та підлітків. Вони створюють відчуття безпеки та затишку. Батьки можуть обіймати своїх дітей та підлітків, коли вони почуваються неспокійно або засмучені. І, до речі, це корисно не лише для підлітків, а й для самих батьків.

Поясніть, що емоції – це нормально

Підлітки можуть відчувати, що їхні емоції є неправильними або що вони єдині, хто почувається таким чином. Батьки можуть допомогти своїм дітям зрозуміти, що їхні переживання – це абсолютно ОК під час війни. І що переживає не лише дитина, що батьки теж відчувають стрес, теж бояться, і що це є цілком здоровою реальністю на оточуючі події.

Допоможіть не зациклюватись на стресі

Так, у країні війна, і зараз це головна щоденна тема для кожної української родини. Але якщо 24/7 жити лише війною, жодна нервова система не впорається з таким тиском. Тож час від часу відволікайтеся на «невоєнний побут». Влаштовуйте сімейні прогулянки, якщо це відносно безпечно у вашому регіоні. Можливо, ходіть на вистави, разом дивіться фільми та говоріть про прочитані книжки. Переживати під час війни – це нормально, але й відволікатися, давати своїй психіці час на перепочинок – теж нормально і необхідно.
Важливо знати, що кожна дитина унікальна і потребує індивідуального підходу. Тому, якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися зі стресом своєї дитини, не соромтеся звернутися до професійних психологів. На сьогоднішні існує багато програм, центрів та сервісів, де надається якісна психологічна допомога підлітку під час війни.
Нарешті, важливо пам’ятати, що ваша дитина потребує вашої любові, турботи та підтримки. Якщо ви старанно слухаєте її, обіймаєте і говорите з нею про її емоції, то ви можете допомогти їй впоратися зі стресом. Пам’ятайте, що ви є найбільш важливою людиною у житті своєї дитини, тому не забувайте про свою відповідальність як батьків та робіть все можливе, щоб підтримати її у цей непростий період.
Кiлькiсть переглядiв: 16

Фотогалерея

Дата останньої зміни 26 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!